Neden Gül Çocuk Evi

GÜL ÇOCUKEVİ
Gül çocukevi okulöncesi kurumu olarak biz 1994 yılından bu yana 18-30 aylık play grubumuza ve 3-4-5-6 yaş grubu çocuklarımıza eğitim vermekteyiz.

18-30 ay Çocuklar İçin Oyun Grubunda Lider
 Çocuk gelişim uzmanları tarafından tasarlanmış oyun programımız,4 seviyeden oluşmaktadır. Her bir seviyede, çocuğun o dönemdeki gelişimini destekleyici aktiviteler sunulur.
Programımızda, resim atölyesi,oyun atölyesi,spor atölyesi,müzik atölyesi ile duyusal keşif, sebep ve sonuç ilişkisi, ikili iletişim, motor planlama, hayali oyun canlandırma, dinleme ve dil becerileri geliştirmeye yönelik aktivitelerin kazandırılması hedeflenmiştir.Her seviye, çocuğunuzun zihinsel, sosyal ve fiziksel kabiliyetini geliştirici, temel ve katılımcı faaliyetlerden oluşur.Ebeveynlere de çocuklarının gelişim özeliklerinin bilgisi ve farkındalık hizmeti verilmektedir.

Okul Öncesi Eğitimde Uzmanız
3-4-5-6 yaş sınıflarımızda kullandığımız programlarımız telif hakları alınmış GÜL ÇOCUKEVİ’ne özel bir programdır.Bu programlar çocuğunuzun gelişimi için en iyi desteği vermek için titizlikle hazırlanmıştır. Merak ve kendine güven duygusu gelişimini sanatsal ve bilimsel keşiflerle,oyunlarla ve daha nice aktivitelerle desteklenecektir.Uygulanan KARAKTER EĞİTİMİ programı ile çocuklarınızın sosyal ve duygusal yeteneklerinin gelişerek,ilerlemesine fayda sağlayacaktır.SCAMPER çalışmalarında yer aldıkları aktiviteler içerisinde işbirliğine yönelme,verilen DRAMA,ERKEN MÜZİK EĞİTİMİ,BALE DERSLERİ ile kişisel farkındalık gibi özelliklerini kullanırken,REGGİO EMİLİA VE GEMS eğitimlerinde,farklı bakış acılarına sahip,okulöncesinde gerekli olan eğitimi almış, iletişimsel yeteneklerini geliştiriyor olacaklar. Bunlarla birlikte, bağımsız ve grupla hareketi öğreten aktiveteler, önemli olarak nitelendirdiğimiz kişisel ve sosyal becerilerin ilerleyerek çocuğunuzun okul çağına sağlıklı bir şekilde hazırlanmasını sağlayacaktır. Ebeveynsiz yapılan bu programların ana amacı çocuğunuzun ileride yaşayacağı okul deneyiminin onun için daha yumuşak bir geçişe dönüşmesi ve belli temel yeteneklerin erken kazandırılmasıdır.

yükleniyor..