VELİLERİMİZ NE DEDİLER

VELİLERİMİZ BİZİM İÇİN NE DİYOR?
BEYZA ÇAPUTÇU_Mustafa’nın annesi

Gül Öğretmenim ve Yasemin Öğretmenim;
 
Denizli’nin en iyi anaokulu Gül Çocuk Evi’dir derler. Gerçekten de öyleymiş. Mustafa’nın okula gidebileceğini bile hayal edemiyordum. O kadar bana bağlı, benden başkasına gitmeyen bir çocuktu ki… Gittiğimiz lokantalarda, arkadaşlarıma ziyaretlerde, otellerde, hep bacağımın arkasında bana sarılan bir vaziyetteydi. O kadar üzülüyordum ki benim çocuğum herhalde hiç sosyalleşemeyecek diye düşünüyordum. Oturduğumuz Bahçekent sitesinde bisiklete binerken benim yanımda onla yürümemi istiyordu.  Çevremdekiler Gül’e gönder Gül açar diyordu. Çok umutlu değildim. Mustafa ne kadar değişebilirdi ki. Şimdi size hem çok teşekkür etmek hem de Mustafa’daki değişiklikleri anlatmak istiyorum.
 
İlk zamanlar kolay değildi kabul ediyorum. Arkamdan sürekli ağlaması evde anne ne olur beni oyun evine gönderme diye yalvarması takdir edersiniz ki bir anne için oldukça zor. Ben yılmadım sizden ve Yasemin Öğretmenimizden de sıcaklık, ilgi gördük. Mustafa’da bu ilginin farkında olacak ki okula giderken biraz hüzünlense de akşam eve geldiğinde oyun evinde ne kadar mutlu olduğundan, neler öğrendiğinden, arkadaşlarından sürekli bahseder hale geldi. Eylül ayından, Nisan ayına kadar geçen sürede Mustafa artık benim paçama yapışmıyor. Sitede kendi başını alıp gidiyor, arkadaşlarıyla konuşuyor, koşturuyor. Kendine güvenli birey haline geldi. Her şeyi kendi yapıyor. Eskiden yemeği ben yedirirdim şimdi kendi yemek yiyor sofrayı topluyor. Kendi tuvaletini kendisi yapıyor. Montunu, ayakkabısını kendi giyiyor biz yardım ettiğimizde çok fazla kızıyor. Anne ben yapabilirim sen yardım etme diyor. Eskiden biz olmadan herhangi bir odada bulunmayan Mustafa 1 aydır hiç bizim zorlamamız olmaksızın kendi yatağında kendi kendine uyumaya başladı. Hatta bizi odadan kovar hale bile geldi.
Okulda öğrettikleriniz ve en önemlisi öğretilen şeyleri sevdirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Mustafa İngilizce çizgi film aç anne diyor. İngilizce film izlemek istiyor. Anlamıyor tabii ama denilenleri tekrar ediyor. Sürekli anne onun İngilizcesi anne bunun İngilizcesi sürekli merak halinde. Sevdiği için. Siz sevdirdiğiniz için. Satranç, kitap çalışmaları aynı şekilde. Mustafa çok hırslı bir çocuk ama kendine güveni yoktu. Sizin sağladığınız güven ve destekle yapabildiğini görüyor ve daha iyisini yapmak için eve geldiğinde bile çabalıyor. Öğrenmesine ilgi uyandırdığınız için ayrıca teşekkür ederim.
 
Mustafa’nın yeni girdiği ortamlara uyum süreci sayenizde çok hızlandı. Yasemin öğretmenim; Mustafa çekingen ve duygusal bir çocuk olduğu için, onu anlayıp ona göre davrandığınız ve güvenini kazanmasına yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Ayrıca Gül Çocuk Evindeki tüm öğretmenler ve çalışanlar gelen çocuklara ismiyle hitap ettiği için çocuklar kendilerini değerli hissediyorlar.
 
Yasemin öğretmen Mustafa’nın ilk öğretmeni. Onunla kurduğu sevgi bağı sayesinde ilerideki akademik hayatında daha başarılı olacağını düşünüyorum.
 
Mustafa’nın ailenin dışına çıktığı ilk yer Gül Çocuk Evi. Gözümüz arkada kalmadan, çocuğumuza iyi bakıldığını ve ona değer verildiğini biliyoruz ve sizlere çok güveniyoruz.


Ben kezbandinc, kadir emir düşen in anneannesi gülçocukevineyaptığımız ilk ziyaretteokuluntemizliği, 
mutfakçalışanlarınıngüleryüzlüolmalarıvehijyeneönemvermeleri , calışanpersonelin diksiyonunungüzelolmasıbizdeolumluetkibıraktı. Bir de öğretmenimizikıyafeti, bakımlılığı ,canayakınlığıdiksiyonuylaiştearadığımız öğretmendedik. Böylece biz de gülcocukevliolduk.Başarılarındevamıdileklerimleyolunuzaçıkolsun.Sevgilerimle


Ben Azranazınannesi ben kızımınokuluseveceğine pekinanamıyordumamaokulumuzbunubaşardı. İşleriniseverekvebilerekyapıyorlar ..
Başta Gül Hanım'a ,vetümekibineçalışanlaraçokteşekkürediyorum.


Sevgili gül hn ve ekibi,3 yıl önce Ada ile ailenize katılmamız daha dün gibi sanki… Şimdi ise mezun oluyoruz. Ayrılmak o kadar zor ki. Bu aile ruhuyle içimize işlemiş ki, sanki tüm okul yaşantımızı burada geçirecekmişiz gibi geliyordu ama ne yazık ki değilmiş , Ailenize katılmakla ne kadar doğru bir karar verdiğimizi, geçen üç senenin her günü bir kez daha gördük. Şimdi başa dönsek, gözümüz kapalı aynı yine vereceğimize eminiz. Sizler çocuklarımızın ne olduklarını, ne olabileceklerini, neleri başarabileceklerini bizlere her an yaşattınız
Bilgiye, hayata nasıl farklı yönlerden bakabildiklerini gösterdiniz. Uyguladıgınız yöntemi her geçen gün bizlere de ögreterek, çocuklarımızın nasıl köklü, dogru temellerle yetistigini görmemizi sagladınız. Ilkokul seçimimizi yaparken o kadar ince eleyip sık dokumamızı okullar yadırgadılar belki, ama bunun nedeni sizin attıgınız bu saglam temellerin üstüne atılacak adımların dogru adresini arayısımız oldu. simdi içimiz rahat…Yetistirdiginiz bu çocukların hayatlarının her asamasındabasarıyı yakalayacaklarından hiç kuskumuz yok. Elinize, dilinize, yüreginizesaglık… Sonsuz tesekkürlerimizle…      
Ben eğitim uzmanı bir anneyim.Bu ne demek biliyor musunuz? oğlum Halil için en doğru okul öncesi kurumunu yani en bilimsel, en en doğal, en hijyen, en sosyal, en faal, en eğlendirirken, en, en, en….en’leri bulmam gerekiyordu…
Bunun için bir çok okul öncesi eğitim kurumunu gezdim. en uzağımda olanlar hakkında da bilgi topladım. bilimsel ve gerçekliliği gözlemlenmiş bir yöntemle yola çıkan okulumuzda karar kıldık. 2 öğretim yılı boyunca oğlumun başarmaya karsı olan sabırsız disiplinli davranışlarının daha disiplinli ve sakin çalışma alışkanlığına dönüştüğüne, 
daha rahat büyükleriyle iletişim kurduğuna, daha istekli sosyal aktivitelere katıldığına hem bire bir gözlemleyerek hem okulumuzun bizim için hazırladığı slaytlardan seyrederek, öğrenci takip formalarından da okuyarak şahit olduk.
Ben EN’leri ve ILK’leri yaşattıgı için Gül hn’a sonsuz teşekkür ederim.

yükleniyor..